7 rzeczy do sprawdzenia przed włączeniem klimatyzacji

Ten artykuł kierujemy dla osób, które sprawdzą klimatyzację na wiosnę. Myślę, że już warto dowiedzieć się o „procedurze” włączenia klimatyzacji. Artykuł napisałem kilka miesięcy temu (pod koniec zimy), ale pomyślałem, że teraz warto go dodać. Zaczynamy

7 rzeczy do sprawdzenia przed włączeniem klimatyzacji po zimie

Ale aby tego lata wydobyć to, co najlepsze z klimatyzacji, poświęć czas TERAZ, aby upewnić się, że system jest w doskonałym stanie. W ten sposób nie będziesz musiał obyć się ani jednego dnia bez chłodnego, klimatyzowanego komfortu (plus unikniesz kosztownych napraw).

Oto 7 rzeczy, które musisz sprawdzić.

1. Termostat

Czy Twój termostat wykazuje oznaki uszkodzenia ? Jeśli nadszedł czas na wymianę, rozważ energooszczędny programowalny termostat, aby utrzymać komfortową temperaturę w domu, jednocześnie oszczędzając pieniądze na media.

Skorzystaj również z pomocy doświadczonego technika https://www.duer.pl/klimatyzacja/warszawa/, który sprawdzi również położenie termostatu. Termostat należy zamontować 150 centymetrów nad podłogą, w miejscu oddalonym od źródeł ciepła, takich jak nasłonecznione okno, piec itp.

2. Skraplacz

Twój zewnętrzny skraplacz był bezczynny od miesięcy — na zewnątrz podczas zimy! Może więc być zatkany liśćmi, brudem i innymi zanieczyszczeniami. Musisz go wyczyścić i osuszyć z nadmiaru wody. Jeżeli nie potrafisz samodzielnie, to polecamy specjalistę https://www.duer.pl/klimatyzacja/warszawa/ursynow/.

WSKAZÓWKA: Następnej zimy zabezpiecz skraplacz osłoną.

3. Cewki parownika

Wężownice parownika klimatyzacji są również znane jako wężownice chłodzące. Mają kluczowe zadanie usuwania ciepła z powietrza wchodzącego do systemu klimatyzacji. Najlepiej czyścić cewki raz w roku; w przeciwnym razie marnują energię i powodują problemy, takie jak klimatyzator, który działa cały czas .

4. Płytka drukowana

Być może zeszłej jesieni wyłączyłeś wyłącznik obwodu zewnętrznej jednostki klimatyzacyjnej. Tej wiosny będziesz musiał ponownie włączyć, najlepiej 24 godziny przed włączeniem klimatyzacji po zimie.

To zadanie związane z konserwacją klimatyzatora, które prawdopodobnie możesz wykonać samodzielnie. Jeśli jednak wystąpi problem z obwodem (lub nie masz pewności, który steruje jednostką zewnętrzną), skontaktuj się ze specjalistą.

5. Poziom czynnika chłodniczego

Istotną częścią przygotowania klimatyzacji jest sprawdzenie poziomu czynnika chłodniczego, płynu, który odparowuje i skrapla się podczas całego cyklu chłodzenia. Chociaż nigdy się nie zużyje, poziom czynnika chłodniczego spadnie, jeśli gdzieś w systemie jest wyciek. Nieszczelność będzie musiała zostać naprawiona przed uzupełnieniem czynnika chłodniczego.

6. Filtr powietrza

Filtr powietrza musi być czysty i niezatkany, aby umożliwić prawidłowy przepływ powietrza. Za każdym razem, gdy korzystasz z systemu centralnego ogrzewania i chłodzenia, sprawdzaj filtr powietrza co 30 dni. Wymień filtr (lub wyczyść go, jeśli używasz stałego typu) co najmniej raz na 3 miesiące. A zanim uruchomisz klimatyzator na sezon, najpierw sprawdź dwukrotnie filtr.

7. Dmuchawa

Łopatki dmuchawy należy odkurzyć, a następnie wytrzeć. Następnie należy dokręcić śruby mocujące i w razie potrzeby nasmarować silnik.

Korzyści z regularnej konserwacji klimatyzacji

Regularna konserwacja klimatyzacji pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i kłopoty na 3 sposoby. System będzie działał wydajniej i zmniejszy zużycie energii. Będzie znacznie mniej prawdopodobne, że się załamie podczas fali upałów, kiedy najbardziej tego potrzebujesz. A dobrze utrzymana klimatyzacja zwykle działa dłużej.

Klimateog

Warszawska firma oferująca montaż oraz serwis klimatyzacji. Zapraszamy do kontaktu.