czynnik chłodniczy r410a - napełnienie czynnika chłodniczego R32 w stopniu ograniczonym - do 60kg jeżeli dany system nie został wyposażony w dodatkowe środki bezpieczeństwa, jak układy wykrywania nieszczelności

Instalacja klimatyzacji – jak wybrać odpowiednią jednostkę

Czy rozważałeś montaż klimatyzacji?

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, klimatyzacja jest albo cudowną opcją, aby podnieść atmosferę Twojego domu, albo absolutną koniecznością, bez której nie mógłbyś funkcjonować. 

Instalacja klimatyzacyjna

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć różne dostępne opcje, zanim zainwestujesz w instalację klimatyzacji. Oto jak wybrać odpowiednią jednostkę dla siebie.

Klimatyzatory okienne

Klimatyzatory okienne są czasami nazywane również grzechotkami okiennymi i były najpopularniejszym i szeroko stosowanym typem lub klimatyzatorem. Są one bardzo popularne na Morzu Śródziemnym i wykorzystywane głównie w celach mieszkaniowych. 

Bardzo prosty klimatyzator okienny po prostu chłodzi powietrze, ale bardziej wyrafinowane mają również pompę ciepła i są zdalnie sterowane.

Mogą być nieco hałaśliwe, ale łatwo je dopasować. 

Klimatyzatory ścienne

 Klimatyzatory ścienne można montować wysoko na ścianach i zwykle mają kilka rurek powietrza biegnących z tyłu urządzenia przez ścianę.

Skraplacz znajduje się wewnątrz jednostki naściennej. Oprócz pompowania chłodnego powietrza zwykle mają one również pompę ciepła, dzięki czemu pomieszczenia mogą być również ogrzewane.

Chłodnice punktowe

Nie są to coś, co prawdopodobnie będziesz mieć w swoim domu, ale są bardzo fajne (nie zamierzone). Chłodnice punktowe to duże mobilne klimatyzatory często używane w samolotach lub łodziach lub jako część procesu przemysłowego.

Stałyby poza obszarem, do którego mają dostarczać chłodne powietrze, które byłoby dostarczane kanałami. 

Małe klimatyzatory przenośne

Mały przenośny klimatyzator może dobrze sprawdzić się w pokojach gościnnych lub w oranżerii w naprawdę słoneczny dzień, aby po prostu ochłodzić rzeczy.

Świetnie nadają się do tymczasowej naprawy lub okazjonalnego zaklęcia ciepłej pogody i działają dokładnie tak, jak mówią.

montaż klimatyzacji grafika

Klimatyzatory dzielone

Czy słyszałeś o klimatyzacji Split? 

Jednostki dzielone mają elementy zewnętrzne i wewnętrzne, które są połączone kablami i rurami. Sprężarka znajduje się na zewnątrz i jest często nieporęczna i duża, a mała, cicha i lekka jednostka znajduje się wewnątrz. 

Możesz nawet mieć jednostki Multi Split, które składają się z jednej jednostki zewnętrznej i wielu indywidualnych głowic klimatyzacyjnych, które można zainstalować w całym domu i biurach w różnych pomieszczeniach

Klimateog Warszawa oferuje wiele różnych klimatyzatorów, które pasują zarówno do nieruchomości mieszkalnych, jak i komercyjnych – sprzedaje klimatyzatory, które można dostosować do każdego stylu życia, od tych, które szukają komfortu w jednym pomieszczeniu, po rozwiązania dla całego domu lub firmy.

Klimatyzacja zdecydowanie nie jest uniwersalna.

Klimateog

Warszawska firma oferująca montaż oraz serwis klimatyzacji. Zapraszamy do kontaktu.