Racibórz — jakie atrakcje można zwiedzić w tej okolicy?

Racibórz to miasteczko w obszarze śląskim i jedna z dawnych stolic przeszłego Górnego Śląska. Pomimo tego że te okolice wiązane są przede wszystkim z górnictwem, to w Raciborzu można zwiedzić mnóstwo atrakcji turystycznych. Miasto jest znakomitym punktem zarówno na długą wizytę, jak i jednorazowy wypad. Chcesz znaleźć warte uwagi sklepy i miejsca do relaksu? Dowiedz się, jak możesz bez problemu znaleźć zachwycające budowle, ale także polecane markety oraz lokale gastronomiczne.

Rejestr najważniejszych przedsiębiorstw w Raciborzu

Miasto jest bardzo istotnym ośrodkiem powiatu raciborskiego, który jest regionem o charakterze rolniczo-przemysłowym. W samym Raciborzu bardzo duże znaczenie dla działania tej krainy mają firmy z gałęzi:

  • chemicznej,
  • produkcyjnej,
  • spożywczej,
  • piwowarskiej.

To właśnie w tej mieścinie w jednym z wiekowych browarów wykuto tradycje produkowania cenionego piwa. Poza tym prężnie rozwijają się inne części przemysłu i usług. Resztę przedsiębiorstw istniejących w Raciborzu bez problemu możesz znaleźć na stronie: https://e-raciborz.pl/. Wyliczone są tam zarówno różnego typu sklepy, jak i lokale usługowe. Szczególnie warto zaznajomić się z listą kantory Racibórz. Wtedy będziesz przyszykowany na ewentualne sytuacje.

Racibórz — najbardziej znane atrakcje okolicy

Racibórz to przepiękne miasto w obszarze śląskim. Leży w zakolu rzeki Odry, niedaleko Rybnika. Jest to niezwykle roślinne miejsce przyciągające turystów. Zwiedzających ludzi porywa nie tylko zjawiskowa zabudowa czy budowle religijne, ale również pielęgnowane tradycje oraz okazała przyroda ogradzająca miasteczko. W trakcie wycieczki możesz więc zdecydować się na zwiedzanie dawnych ruin oraz kościołów, lub pogrążyć się w relaksie w towarzystwie roślin.

Zabytki, które powinno się zobaczyć w Raciborzu

Jedną z największych atrakcji dla przyjezdnych w Raciborzu jest Zamek Piastowski. Budowla pochodzi IX. wieku i odznacza się pomieszaniem kilku koncepcji architektonicznych. Poza pięknym dziedzińcem zainteresowani mogą obejrzeć tam malowidła, rzeźby, kaplice, a także lochy.

Z wyłączeniem zamku centralnym punktem mieściny jest Rynek. Jeszcze w średniowieczu na placu stał Ratusz, ale z powodu pożaru wiele budowli została zniszczona. Teraz w centralnym punkcie zobaczyć można późnobarokową Kolumnę Maryjną stworzoną w XVIII w. W jednym z końców Rynku położony jest także średniowieczny kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem świętego Jakuba.

Najlepsze parki w Raciborzu, do których warto się przejść

Nieco na północ od centrum miasta położony jest rezerwat Łężczok. Jest to niespotykanie urokliwy region, który tworzy dom dla zwierząt, a zwłaszcza ptaków. Można obserwować je zarówno z kładki nad stawem, jak i wieży widokowej. Jest to świetne miejsce na wycieczkę z lornetką.

Atrakcyjnym punktem na mapie miasta jest też Arboretum Bramy Morawskiej. Obejmuje zarówno mini ZOO, jak i tzw. Zaczarowany Ogród, w którym postawiono rampę widokową. W pobliżu znaleźć można wczasowisko kemping i ogrody. Racibórz jest więc doskonałym miastem, jeśli szukasz relaksu na świeżym powietrzu.

Klimateog

Warszawska firma oferująca montaż oraz serwis klimatyzacji. Zapraszamy do kontaktu.